قوانین و مقررات پادشارژ

بند ۱) پادشارژ در ایران مدیریت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.

 

بند ۲) عضویت هر کاربر در پادشارژ به منزله پذیرش کلیهٔ قوانین و مقررات پادشارژ است و تمامی کاربران باید قبل از عضویت، قوانین را مطالعه کنند و تنها در صورت موافقت و تعهد به پایبندی، در پادشارژ عضو شوند.

 

بند ۳) قوانین مندرج در این صفحه در طول زمان قابل تغییر است. مسئولیت مطالعه و آگاهی از این تغییرات بر عهدهٔ کاربران است. در صورت عدم توافق با این شرایط شما مجاز به استفاده از خدمات پادشارژ نخواهید بود.

 

بند ۴) افراد زیر سن قانونی (زیر ۱۸ سال) مجاز به عضویت در پادشارژ و استفاده از خدمات آن نمی باشند.

 

بند ۵) مبالغ پرداختی اعضای مجموعه توسط درگاه پرداخت پادشارژ به صورت مستقیم به حساب مدیر ساختمان یا مجموعه واریز می شود و پادشارژ هیچگونه مسئولیتی در قبال اشتباه کاربران یا هرگونه تراکنش های مشکوک و ناسالم ندارد.

 

بند ۶) استفاده از سرویس پادشارژ تنها برای مدیریت شارژ ساختمان‌های مسکونی، اداری و تجاری طراحی شده‌است و استفاده‌های دیگر از آن ممنوع می‌باشد.

 

بند ۷) مدیر ملزم به ارائهٔ اطلاعات صحیح و دقیق است. و جهت تائید مشخصات هویتی، در شرایطی شاید ارائهٔ کد ملی، شمارهٔ شناسنامه، تاریخ تولد و تصویر مدارک شناسایی نظیر کارت ملی و شناسنامه لازم باشد.

 

بند ۸) پادشارژ هیچگاه از کاربران خود، اطلاعاتی را از طریق ایمیل و یا پیامک درخواست نخواهد کرد. و از ایمیل و پیامک تنها به منظور اطلاع رسانی استفاده خواهد کرد.

 

بند ۹) به سبب جلوگیری از کلاه‌بردای، هر مدیر در پادشارژ امکان واردکردن شمارهٔ شبایی که متعلق به وی است را دارد. بدیهی است که پادشارژ از انتقال وجه کاربرانی که نام مالک اکانت پادشارژ با نام صاحب حساب بانکی مغایرت داشته باشد خودداری می‌کند.

 

بند ۱۰) هرگونه سوء استفاده از سرویس پادشارژ تخلف محسوب شده و با متخلف برخورد می‌شود و دسترسی او به پادشارژ مسدود خواهد شد. برای مثال، نوشتن شماره کارت بانکی در تابلوی اعلانات پادشارژ و اجبار اهالی ساختمان به پرداخت از طریق کارت به کارت نوعی سوء استفاده از سرویس پادشارژ است.

 

بند ۱۱) اگر چه سیاست امنیت اطلاعات پادشارژ بر مبنای جلوگیری از سوء استفاده و کلاه‌برداری تدوین شده‌است و فعالیت سایر کاربران بر این مبنا ارزیابی می‌شود، اما پادشارژ هیچ مسئولیتی در قبال کلاه‌برداری و یا سوء استفاده‌های انجام‌شده، توسط سامانه ندارد.

 

بند ۱۲) هر نوع ضرر و زیانی که به هر نحو از سوی مدیر به اهالی و یا از سوی اهالی به مدیر وارد شود می‌بایست مابین آنها برطرف شود و مسئولیتی متوجه پادشارژ نخواهد بود، همچنین چنانچه ضرر و زیانی از سوی هر یک از طرفین به پادشارژ وارد شود، زیان دهنده موظف به جبران خسارت می‌باشد.

 

بند ۱۳) پادشارژ به شدت با اسپم مخالفت می‌کند و درصورت مشاهده اسپم از سوی کاربران خود، حساب کاربر خاطی را مسدود می‌کند. مواردی که از این نظر برای پادشارژ تخلف شناخته می‌شوند عبارتند از ایجاد تراکنش‌های ناموفق از طرف یک یا چند IP متفاوت در بازه‌های زمانی کوتاه، استفادهٔ بیش از اندازه مدیر از سیستم اعلان نوتیفیکیشن داخلی جهت اطلاع رسانی‌های بی‌مورد.

 

بند ۱۴) خدمات پرداخت آنلاین پادشارژ که از طریق سامانه های مجازی انجام میدهد تابع فرایند و سیاست های کلی نظام بانکی می باشد.

 

بند ۱۵) به سبب تعامل با بانک‌ها، سایر تراکنش‌های ورودی و خروجی پادشارژ بر اساس قوانین داخلی بانک‌های جمهوری اسلامی و شبکه شتاب انجام می‌شود. یکی از قوانین مهم در این شبکه امکان بازگردانی وجه انتقالی از این شبکه تا پایان آن روز می‌باشد که تراکنش‌های پادشارژ نیز شامل این قانون می‌باشد. به سبب اطمینان بیشتر و براساس قانون ذکرشدهٔ فوق، پادشارژ این اجازه را خواهد داشت که حداکثر تا ۲۴ ساعت از انجام تراکنش، وجه را به حساب مبدا برگشت بزند. البته در این شرایط لازم است پادشارژ اطلاعات برگشتی را به صاحب حساب مقصد ارائه کند.

 

بند ۱۶) چنانچه مدیری تمایل به ادامه فعالیت در پادشارژ را نداشته باشد می‌تواند با ارسال تیکت حساب کاربری خود را متوقف کند، پادشارژ، حساب کاربری موردنظر را متوقف می‌کند ولی به منظور نگهداری جزئیات کاربران و تراکنش‌ها، اطلاعات را از پایگاه دادهٔ خود حذف نمی‌کند.

 

بند ۱۷) برخی از خدمات ارائه شده در پادشارژ نیازمند ثبت‌نام کاربری است. با ثبت‌نام کاربری، شما موافقت می‌کنید که اطلاعات دقیق و معتبری از خود ارائه دهید و درصورت هرگونه تغییر، این اطلاعات را به روزرسانی کنید. هر مدیر در پادشارژ مسئول هرگونه فعالیت تحت نام‌کاربری خود است.

 

بند ۱۸) از زمان پرداخت کاربران با درگاه پرداخت پادشارژ تا زمان واریز به حساب بانکی مدیر، ممکن است مدت زمانی بین ۱ ساعت تا ۳ روز کاری سپری شود. این زمان به سبب اطمینان از صحت تراکنش‌های ورودی به حساب مورد نظر و محدودیت‌های سیستم بانکداری ایران می‌باشد.

 

بند ۱۹) اگر هرگونه خسارت، جریمه، مجازات و یا مسئولیت‌های دیگر ناشی از نقض این توافقنامه متحمل کاربر شود بازپرداخت و جبران آن تماماً بر عهده خود کاربر بوده و پادشارژ هیچ گونه مسئولیتی را عهده‌دار نمی‌شود، علاوه بر این اگر این نقض موجب وارد شدن خسارت به خود پادشارژ شود، کاربر خاطی موظف به جبران خسارت وارده طبق برآوردهایی که در پادشارژ انجام می‌گیرد است.

 

بند ۲۰) پادشارژ کاربرانی را که خلاف قوانین فوق عمل کنند را توقیف می‌کند و در مورد حساب و موجودی آن کاربر براساس قوانین حقوقی کشور تصمیم نهایی را گرفته و به کاربر اطلاع می‌دهد.